Skip to main content

فیلم آموزشی برگرداندن 100 درصد اطلاعات فرمت شده کامل هارد(fdisk) و تمام درایوها و حتی درایو قفل شده با بیت لاکر به صورت 100 درصد عملی

امیدواریم که برایتان پیش نیاد که کل هاردتان یا حتی یک فایل حذف یا یک درایو فورمت شده باشد، ولی اگر پیش آمده است در زیر آموزشی کاملا به زبان ساده برایتان آمداده کرده ایم تا خیلی راحت اطلاعات را برگردانید.

این آموزش را با یک مثال به شما می اموزیم  با یک مثال که تجربه واقعی بوده و اتفاق افتاده است.

یک مثال واقعی: بنا به دلایلی  یکی از دوستان هنگام نصب ویندوز با دستورات  cmd  یک پارتیشن را فورمت میکند ولی متاسفانه با دستور اشتباه کل هارد فورمت می شود و وقتی سیستم را خاموش روشن می کند تا ببیند آیا دستورات اعمال شده است می بیند که بله  کل هارد 700 گیگابایتی به یک درایو خالی 700 گیگابایتی تبدیل شده است، لازم به ذکر است که این دوست عزیز 1 درایو قفل شده با بیت لاکر  و 3 درایو معمولی را دارد.  با مراحل زیر 100 درصد اطلاعات ایشان ریکاوری شد، خب الان زمان این است که مراحل زیر را دنبال کنید تا ببینید چگونه برای این دوست عزیز ریکاوری را انجام داده ایم.

خاطره جالب : چون ریکاوری اطلاعات پارتیشن معمولی راحت است خودمان آن را ریکاوری کردیم سپس برای ریکاوری اطلاعات پارتیشن بیت لاکر(چون بسیار سخت است) هارد را به نزد 9 دفتر متخصصان بازیابی اطلاعات  که واقع در چهارراه ولیعصر بودند بریدم  و همه با اینکه ادعا میکردند با نرم افزار اطلاعات را ریکاوری نمی کنند؛ بلکه با دستگاه مخصوص اطلاعات را ریکاوری می کنند  با شنیدن بیت لاکر  میگفتند که خیر اطلاعات بیت لاکر را نمی توانیم ریکاروی کنیم و ریکاوری غیر ممکن است،(صرفا جهت اطلاع : برای درایو های معمولی  بدون قفل هزینه ای حدود 200 تا 300 هزارتومان را پیشنهاد میدادند) بنابراین خودمان دست به کار شدیم و با نرم افزارهای متعدد مخصوص بیت لاکر  بعد از چندین روز تست توانستیم یک نرم افزار مخصوص پیدا کنیم و تمام اطلاعات پارتیشن قفل شده را ریکاوری کردیم که در زیر می توانید روش کار آن را مطالعه نمایید.

تذکر : این آموزش نتیجه یک هفته زمان است  لطفا بدون درج  منبع اطلاعات آن را کپی نکنید.

( جهت تشکر از این پست یک صلوات بفرستید)

 

مرحله 1 .  استرحت کردن 20 دقیقه بعد از فورمت شدن   تا از شوک  فورمت شدن هارد خارج شوید و به حالت طبیعی برگردید (چون هنگامی که هارد فورمت می شود  با توجه به اهمیت اطلاعاتی که داشتید به همان مقدار به شما شوک وارد می شود هرچه حجم آن بیشتر و  پر اهمیت تر   بیشتر )

 

مرحله 2 .  به هیچ وجه  نه ویندوز نصب کنید و نه اطلاعاتی روی هارد  فورمت شده بریزید.

مرحله 3. یک هارد اکسترنال تهیه کنید برای ریکاوری اطلاعات یا گل پارتیشن به هارد اکسترنال(چون اگر اطلاعات را بر روی هارد فورمت شده ریکاوری کنی  اطلاعات پارتیشن های بعدی ریکاوری نمی شود)

مرحله 4 .  ویندو لایو سون را از اینجا دانلود نماید و با استفاده از نرم افزار RUFUS که همراه فایل فشرده است  آن را روی یک فلش بوت کنید(آموزش بوت فلش  ،  توجه ابتدا با حالت 1 بوت کنید  اگر نتوانستید ویندوز بوت شده را بالا بیاورید حالت 2 یا 3 راهم تست کنید).
مرحله 5. فلش بوت شده را به سیستم یا لپتاپ فورمت شده متصل کنید  و سیستم را روشن کنید تا ویندوز لایو را از روی فلش بالا بیاورد، اگر ویندوز را بالا نیاورد باید وارد تنظیمات بایوس شوید و از قسمت بوت، نام فلش را پیدا کنید سپس به صورت دستی آن را انتخاب کنید و سپس اینتر را بزنید تا ویندوز لایو بر روی فلش را بالا بیاید.

مرحله 6. دو حالت دارد یا شما درایو معمولی غیر قفل شده و یا درایو قفل شده با بیت لاکر دارید.

 

الف . برای درایو های معمولی و بدون قفل

ما از نرم افزار های فراوان و مشهوری تست کردیم تا تشخیص دهیم که کدام یک بهترین ریکاوری را دارند.
برای درایوهای معمولی بهترین نرم افزار active file recovery است این نرم افزار را می توانید از اینجا  یا اینجا  دانلود نمایید. بعد از نصب نرم افزار توسط فایل موجود در فایل فشرده آن را کرک نمایید، طبق فیلم آموزشی زیر می توانید نرم افزار را نصب کنید و سپس  وارد پوشه نرم افزار شوید و سپس باید فایل مخصوص  ریکاوری پارتیشن را اجرا نمایید. طبق فیلم آموزشی زیر ابتدا  هارد تان را انتخاب می کنید  سپس بر روی سوپر اسکن(super scan) کلیک کنید  منتظر بمانید تا درصد اسکن به 100 برسد  تا تمام پارتیشن ها را  پیدا کند.

 

دانلود فیلم

وقتی پارتیشن ها پیدا شد  سپس طبق فیلم زیر  نتایج اسکن را ذخیره کنید و بر روی هارد اکسترنال بریزید سپس اگر میخواهید که کل پارتیشن را به صورت ایمیج ذخیره کنید  نرم افزار PartRecovery را اجرا کنید، و یا اگر میخواهید  فقط چندین پوشه یا فایل مشخص را ریکاوری کنید و بقیه اطلاعات اهمیتی ندارند نرم افزار FileRecovery  را اجرا کنید از نرم افزار استفاده نمایید.

البته توجه شود که در این فیلم برای اینکه فیلم آموزشی کوتاه باشد حالت سوپر اسکن را بعد از  یک درصد متوقف کرده ایم ، شما باید تا 100 درصد منتظر بمانید  که بستگی به ظرفیت هارد شما  ممکن است تا 5 ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد تا کل هاردتان را اسکن کند.

دانلود فیلم

ب. ریکاوری درایو های فورمت شده قفل شده با بیت لاکر ویندوز

ریکاوری این نوع درایو ها فقط با داشتن رمز بیتلاکر قابل ریکاوری است. ابتدا نرم افزار M3 Data Recovery را از اینجا دانلود نمایید. توجه ود که هیچ نرم افزاری جز نرم افزار ذکر شده قادر به ریکاوری فایل یا پارتیشن قفل شده با بیت لاکر نمی باشد. در فیلم آموزشی زیر نحوه نصب و کرک کردن نرم افزار را نشان می دهد  که بعد از کرک کرن نرم افزار را اجرا کرده  و بعد طبق آموزش گزینه finde more partition را انتخاب کنید و بعد از پیدا کردن پارتیشن فورمت شده آن را انتخاب کنید و سپس پسوردی کهقبلا برای درایو تنظیم کرده بودید را وارد نمایید و تایید کنید، سپس باید منتظر بمانید تا کل درایو شما ریکاوری شود، بعد از ریکاوری  کل پارتیشن را یکباره ریکاوری ننمایید  چون سرعت ریکاوری بینهایت پایین می آید و همچنین باعث می شود که به صورت ناقص ریکاوری شوند و فایل هایتان به درستی اجرا نشوند، پس برای اینکه بهترین نتیجه را داشته باشید به هیچ وجه هنگام ریکاوری گزینه enable brute decryption تیک دار نباشد.

 

دانلود فیلم

نکته 1:

 

نکته 2 .  اطلاعات درایو بیت لاکر در صورتی قابل به ریکاوری هستند  که هر پوشه را جدا ریکاوری کنید.(کل پارتیشن را یکجا ریکاوری نکنید)

نکته 3.  اگر  اطلاعات بر روی هارد ریخته شود آنگاه ریکاوری پارتیشن قفل شده با بیت لاکر تقریبا غیر ممکن است. درضمن  حتما باید پسورد صحیح بیت لاکر را داشته باشید وگرنه ریکاوری غیر ممکن است.

29 thoughts to “فیلم آموزشی برگرداندن 100 درصد اطلاعات فرمت شده کامل هارد(fdisk) و تمام درایوها و حتی درایو قفل شده با بیت لاکر به صورت 100 درصد عملی”

 1. سلام. من درایو هام رو از دست دادم ولی متاسفانه دوباره ویندوز 7 رو نصب کردم. میشه درایو ها رو برگردوند؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دوباره پارتیشن بندی نکرده باشد امکان برگردادن اطلاعات وجود دارد اما اگر پارتیشن بندی کرده باشید به همان مقداری که اطلاعات ببیشتری ریخته باشید به همان مقدار اطلاعات از دست می رود.

 2. سلام من از کامپیوتر اینا چیزی سر در نمیارم.ادرسی دارید که بیایم خدمت خودتون؟:(خواااااااااهش میکنمممممممممممممم.

  1. سلام دوست عزیز
   عموما ما اینگونه موارد را نمی پذیریم اما اگر بازگشت اطلاعتتان خیلی حیاتی است می توانید به این ایمیل(isasaadatyar@yahoo.com) شماره تلفنتان را ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود.
   آدرس هم شهر تهران می باشد.

 3. سلام یعنی داداش حلالت و دمتگرم با این کمک که کردی
  یک ترابات بازی هامو از مرگ حتمی نجات دادی .نوشتی یک صلوات من هزارتا واست میفرستم و هر موقعه چشم به بازی هام بیفته دعات میکنم.
  ممنونتم واقعا

 4. سلام من تو منیجر نمیدونم دستم به جی خورد الان تو شوکم دقیق نمیدونم ولی پارتیشن پرسید کانورت و فلان بود ی همچین چیزی من بذدون اینکه فرمت کنم این کارا رو بکنم یا بعد فرمت اضلن فرقی میکنه قربان ؟ ممنون ازتون

  1. سلام دوست عزیز
   منظورتان را متوجه نشدیم
   اگر منظئرتان این است که ابتدا فرمت کنید و بعد ریکائری کنید ما اکیدا توصیه میکنیم این کار را نکنید و بدون هیچ تغییراتی مانند اموزش ریکاوری کنید.

 5. سلام من ويندوز 10 داشتم بعد اومدم ویندوز 7 نصب کردم بعده نصب ويندوز درایوی که بیت لاکر بود اصن نیستش و حجمش تقسیم شده رو درایو های
  ایا میشه با این برنامه برگردوند?

 6. سلام
  خسته نباشید
  من چندین دفعه با چند سیستم و چند نوع ویندوز تست کردم ولی هر دفعه بعد از یک زمان متفاوت برنامه کاملا بسته میشه

   1. سلام این برنامه M3 Data Recovery
    البته پیدا میکنه ولی از برنامه خارج میشه نمیدونم مشکل کجاست

    1. سلام دوست عزیز
     نسخه دیگری از این نرم افزار را دانلود کنید
     اما درکل ما با همین نسخه ای که برای دانلود قرار داده شده است ریکاوری کردیم

 7. سلام خسته نباشید.
  لینک دانلود ویندوز لایو خراب شده.
  لطفاً لینکش رو برام بفرستید یا اصلاح شود لطفاًًً
  تشکر

 8. سلام
  من درایوی که با بیت لاکر رمزگذاری کرده بودم را ریکاوری کردم
  اما فقط دو نوع فایل بهم داده با حجم های زیاد
  gz
  swf
  چیکار باید بکنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال بسیار بالا اشتباه ریکاوری را انجام داده اید ، یکبار دیگر پوشه به پوشه ریکاوری را انجام دهید، فایل ها باید دقیقا همانند درایو باشند یعنی همان نام،هممان پوشه و همان مسیر پوشه

  2. بالاخره موفق شدم
   پارتیشن درایو بیت لاکرم پاک شده بود….
   از قسمت
   file recovery
   رفتم درایو مو پیدا کردم…
   البته چند تا بیت لاکر بود همه رو تست کردم تا یکیش موفقیت آمیز بود
   مرسی از همه

 9. پاک شدن پارتیشن و هارد شوک بزرگیه واقعا .
  میشه ت اکن موقعیت درس های زیادی آموخت .
  خواستم تشکر کنم از دوست مهربانی که این پست رو گذاشته . عزیزم قربون اون دل مهربونت . ایشالله همیشه پربار و پرانرژی باشی .
  و به دوستانی که تازه به این پست برخوردم بگم که اصلا نگران نباشید و سعی کنید آرامش خودتو حفظ کنید و درست کارو انجام بدید نشد نداره .

 10. سلام. من کل اطلاعات هارد اگسترنالم رفته بود و قفل هم داشت. همه اطلاعات رو با این برنامه برگردوندم.
  بسیار سپاسگذارم. اطلاعات کاری بسیار مهمی داشتم. بی نهایت ممنونم.

 11. سلام . من قبل از عوض کردن ویندوز ، فایل های مهمی که روی درایو c داشتم مثل پوشه دانلود ، روی درایو دیگه کپی کردم و بعدش وینوز سون رو نصب کردم . بعد از نصب ویندوز و درایور هاش و برنامه های مهم ، الان فهمیدم که مثلن پوشه دانلود هام که خیلی برام مهم بوده کپی نشوده !!! الان ممکنه با این برنامه فایل هام بر گرده ؟؟ حدود 20 گیگ فایل دانلود کرده بودم . بیشترشم فایل zip و اهنگ بود
  پ ن : 10 تا صلوات فرستادما

  1. سلام دوست عزیز
   اگر حجم درایو سی شما قبل از فورمت خالی بوده باشد بله قابل برگشت است.
   از نرم افزار active file recovery استفاده نمایید.

 12. سلام. خسته نباشید. یه سوال داشتم. اینکه من فقط یه درایو داشتم که با bitlocker رمز گذاری شده بود و فقط همون فرمت شده. حالا برای ریکاوری اطلاعاتش نیازه که دوباره اون درایو رو با bitlocker رمز گذاری کنم و بعد نرم افزار m3 data recover رو اجرا کنم و رمز bitlockerم رو وارد کنم یا نیازی به رمز گذاری دوباره روی درایو با bitlocker نیست؟

  1. سلام دوست عزیز
   به هیچ وجه دوباره رمزگذاری نکنید بدون رمز کردن از نرم افزار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.