Skip to main content

فیلم آموزشی برگرداندن 100 درصد اطلاعات فرمت شده کامل هارد(fdisk) و تمام درایوها و حتی درایو قفل شده با بیت لاکر به صورت 100 درصد عملی

امیدواریم که برایتان پیش نیاد که کل هاردتان یا حتی یک فایل حذف یا یک درایو فورمت شده باشد، ولی اگر پیش آمده است در زیر آموزشی کاملا به زبان ساده برایتان آمداده کرده ایم تا خیلی راحت اطلاعات را برگردانید.

این آموزش را با یک مثال به شما می اموزیم  با یک مثال که تجربه واقعی بوده و اتفاق افتاده است.

یک مثال واقعی: بنا به دلایلی  یکی از دوستان هنگام نصب ویندوز با دستورات  cmd  یک پارتیشن را فورمت میکند ولی متاسفانه با دستور اشتباه کل هارد فورمت می شود و وقتی سیستم را خاموش روشن می کند تا ببیند آیا دستورات اعمال شده است می بیند که بله  کل هارد 700 گیگابایتی به یک درایو خالی 700 گیگابایتی تبدیل شده است، لازم به ذکر است که این دوست عزیز 1 درایو قفل شده با بیت لاکر  و 3 درایو معمولی را دارد.  با مراحل زیر 100 درصد اطلاعات ایشان ریکاوری شد، خب الان زمان این است که مراحل زیر را دنبال کنید تا ببینید چگونه برای این دوست عزیز ریکاوری را انجام داده ایم.

خاطره جالب : چون ریکاوری اطلاعات پارتیشن معمولی راحت است خودمان آن را ریکاوری کردیم سپس برای ریکاوری اطلاعات پارتیشن بیت لاکر(چون بسیار سخت است) هارد را به نزد 9 دفتر متخصصان بازیابی اطلاعات  که واقع در چهارراه ولیعصر بودند بریدم  و همه با اینکه ادعا میکردند با نرم افزار اطلاعات را ریکاوری نمی کنند؛ بلکه با دستگاه مخصوص اطلاعات را ریکاوری می کنند  با شنیدن بیت لاکر  میگفتند که خیر اطلاعات بیت لاکر را نمی توانیم ریکاروی کنیم و ریکاوری غیر ممکن است،(صرفا جهت اطلاع : برای درایو های معمولی  بدون قفل هزینه ای حدود 200 تا 300 هزارتومان را پیشنهاد میدادند) بنابراین خودمان دست به کار شدیم و با نرم افزارهای متعدد مخصوص بیت لاکر  بعد از چندین روز تست توانستیم یک نرم افزار مخصوص پیدا کنیم و تمام اطلاعات پارتیشن قفل شده را ریکاوری کردیم که در زیر می توانید روش کار آن را مطالعه نمایید.

تذکر : این آموزش نتیجه یک هفته زمان است  لطفا بدون درج  منبع اطلاعات آن را کپی نکنید.

( جهت تشکر از این پست یک صلوات بفرستید)

مرحله 1 .  استرحت کردن 20 دقیقه بعد از فورمت شدن   تا از شوک  فورمت شدن هارد خارج شوید و به حالت طبیعی برگردید (چون هنگامی که هارد فورمت می شود  با توجه به اهمیت اطلاعاتی که داشتید به همان مقدار به شما شوک وارد می شود هرچه حجم آن بیشتر و  پر اهمیت تر   بیشتر )

مرحله 2 .  به هیچ وجه  نه ویندوز نصب کنید و نه اطلاعاتی روی هارد  فورمت شده بریزید.

مرحله 3. یک هارد اکسترنال تهیه کنید برای ریکاوری اطلاعات یا گل پارتیشن به هارد اکسترنال(چون اگر اطلاعات را بر روی هارد فورمت شده ریکاوری کنی  اطلاعات پارتیشن های بعدی ریکاوری نمی شود)

مرحله 4 .  ویندو لایو سون را از اینجا دانلود نماید و با استفاده از نرم افزار RUFUS که همراه فایل فشرده است  آن را روی یک فلش بوت کنید(آموزش بوت فلش  ،  توجه ابتدا با حالت 1 بوت کنید  اگر نتوانستید ویندوز بوت شده را بالا بیاورید حالت 2 یا 3 راهم تست کنید).
مرحله 5. فلش بوت شده را به سیستم یا لپتاپ فورمت شده متصل کنید  و سیستم را روشن کنید تا ویندوز لایو را از روی فلش بالا بیاورد، اگر ویندوز را بالا نیاورد باید وارد تنظیمات بایوس شوید و از قسمت بوت، نام فلش را پیدا کنید سپس به صورت دستی آن را انتخاب کنید و سپس اینتر را بزنید تا ویندوز لایو بر روی فلش را بالا بیاید.

مرحله 6. دو حالت دارد یا شما درایو معمولی غیر قفل شده و یا درایو قفل شده با بیت لاکر دارید.

الف . برای درایو های معمولی و بدون قفل

ما از نرم افزار های فراوان و مشهوری تست کردیم تا تشخیص دهیم که کدام یک بهترین ریکاوری را دارند.
برای درایوهای معمولی بهترین نرم افزار active file recovery است این نرم افزار را می توانید از اینجا  یا اینجا  دانلود نمایید. بعد از نصب نرم افزار توسط فایل موجود در فایل فشرده آن را کرک نمایید، طبق فیلم آموزشی زیر می توانید نرم افزار را نصب کنید و سپس  وارد پوشه نرم افزار شوید و سپس باید فایل مخصوص  ریکاوری پارتیشن را اجرا نمایید. طبق فیلم آموزشی زیر ابتدا  هارد تان را انتخاب می کنید  سپس بر روی سوپر اسکن(super scan) کلیک کنید  منتظر بمانید تا درصد اسکن به 100 برسد  تا تمام پارتیشن ها را  پیدا کند.

دانلود فیلم

وقتی پارتیشن ها پیدا شد  سپس طبق فیلم زیر  نتایج اسکن را ذخیره کنید و بر روی هارد اکسترنال بریزید سپس اگر میخواهید که کل پارتیشن را به صورت ایمیج ذخیره کنید  نرم افزار PartRecovery را اجرا کنید، و یا اگر میخواهید  فقط چندین پوشه یا فایل مشخص را ریکاوری کنید و بقیه اطلاعات اهمیتی ندارند نرم افزار FileRecovery  را اجرا کنید از نرم افزار استفاده نمایید.

البته توجه شود که در این فیلم برای اینکه فیلم آموزشی کوتاه باشد حالت سوپر اسکن را بعد از  یک درصد متوقف کرده ایم ، شما باید تا 100 درصد منتظر بمانید  که بستگی به ظرفیت هارد شما  ممکن است تا 5 ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد تا کل هاردتان را اسکن کند.

دانلود فیلم

ب. ریکاوری درایو های فورمت شده قفل شده با بیت لاکر ویندوز

ریکاوری این نوع درایو ها فقط با داشتن رمز بیتلاکر قابل ریکاوری است. ابتدا نرم افزار M3 Data Recovery را از اینجا دانلود نمایید. توجه ود که هیچ نرم افزاری جز نرم افزار ذکر شده قادر به ریکاوری فایل یا پارتیشن قفل شده با بیت لاکر نمی باشد. در فیلم آموزشی زیر نحوه نصب و کرک کردن نرم افزار را نشان می دهد  که بعد از کرک کرن نرم افزار را اجرا کرده  و بعد طبق آموزش گزینه finde more partition را انتخاب کنید و بعد از پیدا کردن پارتیشن فورمت شده آن را انتخاب کنید و سپس پسوردی کهقبلا برای درایو تنظیم کرده بودید را وارد نمایید و تایید کنید، سپس باید منتظر بمانید تا کل درایو شما ریکاوری شود، بعد از ریکاوری  کل پارتیشن را یکباره ریکاوری ننمایید  چون سرعت ریکاوری بینهایت پایین می آید و همچنین باعث می شود که به صورت ناقص ریکاوری شوند و فایل هایتان به درستی اجرا نشوند، پس برای اینکه بهترین نتیجه را داشته باشید به هیچ وجه هنگام ریکاوری گزینه enable brute decryption تیک دار نباشد.

دانلود فیلم

نکته 1:

نکته 2 .  اطلاعات درایو بیت لاکر در صورتی قابل به ریکاوری هستند  که هر پوشه را جدا ریکاوری کنید.(کل پارتیشن را یکجا ریکاوری نکنید)

نکته 3.  اگر  اطلاعات بر روی هارد ریخته شود آنگاه ریکاوری پارتیشن قفل شده با بیت لاکر تقریبا غیر ممکن است. درضمن  حتما باید پسورد صحیح بیت لاکر را داشته باشید وگرنه ریکاوری غیر ممکن است.

نکته برای بازکردن ریکاوری های انجام شده : طبق اموزش می توانید با نرم افزار active recovery هر پوشه را جدا ریکاوری کنید و یا نرم افزار دیگر میتوانید کل درایو را به صورت ایمیج ذخیره کنید ببه هر حال باید با همان نرم افزار active recovery فایل ریکاوری که به صورت ایمیج ذخیره شده است را باز کنید در ثانیه اول این فیلم وقتی روی file کلیک می شود گزینه دوم open image را بزنید و با آن فایل ایمیج را باز کنید.

149 thoughts to “فیلم آموزشی برگرداندن 100 درصد اطلاعات فرمت شده کامل هارد(fdisk) و تمام درایوها و حتی درایو قفل شده با بیت لاکر به صورت 100 درصد عملی”

 1. سلام . ویندوز لایو و دانلود کردم و با رفوس روی فلش ریختم .اما سیستمم اصلا شناسایی نمیکنه. تنظیمات بایوس رو هم چک کردم !!ااصلاویندوز و بالا نمیاره! حالت های ۲و ۳ روهم نمیشه انتخاب کرد!چون باعث میشه فایل iso بره و وقتی دوباره isoرو انتخاب میکنم خودش حالت اول و انتخاب میکنه

  1. دوست عزیز سلام
   باید به یو اس بی بزنید که فلش را شناسایی کند مثلا usb 2 , usb3 را چک کند تا بتواند ویندوز را از روی آن بخواند برای فلش های قدیمی نیاز است در داخل تنظیمات بایوس usb legacy را فعال منید

 2. سلام و خسته نباشید دوست عزیز بنده کل کامپیوترم 2/5 ترابایت حافظه داره ولی روزی تصمیم به نصب لینوکس گرفتم و یادم رفت که دیسک ها رو فرمت نکنم و به اشتباه فرمت کردم و بعد دوباره اومدم و ویندوز نصب کردم و چندین بار مهاجرت بنده به لینوکس و بعد به ویندوز 10 اتفاق افتاد البته با بوت دوگانه هم بسیار از لحاظ رابط کاربری بدم میاد و بالاخره انتخاب خودم رو کردم و ویندوز انتخاب کردم و الان خیلی خیلی پشمیون هستم چون نزدیک 1/2ترابایت فیلم و انیمیشن داشتم ولی الان تمامی اونها حذف شدن …خواستم بدونم که با چه روشی و چطور میتونم دوباره ویدیو هامو برگردونم اگه روشتون میتونه نیمی از اونها رو برگردونه بازهم مشکلی نیست تورو خدا کمک کنید بخدا مهتاجم اخه پول ندارم تو این وضعیت که اینقدر اینترنت بخرم واسه دانلود دوباره فیلم ها

 3. سلام خسته نباشید
  من با همین برنامه ای ک معرفی کردید از روش اول اطلاعات رو برگردوندم اما بعد از اینکه ۱۰۰درصد شد امکان ذخیره نتیجه سرچ نیست(save search resultگزینش خاموش هست)
  تو رو خدا کمکم کنیدد اطلاعات مهمم داره از دست میره

 4. سلام خسته نباشید.رمز فایل فشرده ویندوز لایو سون چی هست؟از همین لینک دانلودش کردم ولی نمیتونم از حالت فشرده خارجش کنم

 5. سلام من هنگام نصب ویندوز درایو سی رو برای محل نصب ویندوز فرمت کردم و با خطای پارتیشن gpt مواجه شدم و نتونستم ویندوز نصب کنم .
  و متوجه شدم که علاوه بر درایو سی ، درایو دی که با بیت لاکر قفل بود هم کاملا فرمت شده .
  ویندوز رو نصب کردم و با چن نرم افزار ریکاوری مثل Active Recovery روی درایو دی ریکاوری انجام دادم و هیچی برنگشت و دیگ نا امید کلا قید 200 گیگ اطلاعاتم رو زدم .
  تا اینکه بعد یه هفته سایت شما رو دیدم .و اینکه روی درایو فرمت شده هیچ فایلی نریختم و فقط چندین بار ریکاوریش کردم .
  خاستم بپرسم ایا با این کارایی که کردم امکان بازیابی هست یا ن ؟
  و اینکه توی سایتتون هیچ راه تماسی باهاتون رو پیدا نکردم

 6. دوست عزیز سلام… وقتی ویندوز لایو رو اوردم بالا بعد نرم افزار ریکاوری باید رو هارد اکسترنالم ریخته باشم؟ چون هارد لپ تاپم 900گیگ فرمت نشده است و تو ویندوز لایو نشون نمیده

 7. دوست عزیز سلام.. من که کل درایوم حذف شده و الان یک درایو 900گیگ هست فرمت نشده و وقتی با فلش وینذوز لایو رو بالا میارم هارد اکسترنالمو که میزنم به لپ تاپ شناسایی نمیکنه!بعد من چون کل هاردم حذف شده باید برنامه ریکاوریرو رو هارد اکسترنالم نصب کنم یگ؟ درستع؟ و اینکه از کجا بفهمم درایوم قفل داره یا نه؟

 8. سلام
  دوست عزیز من روی یه لب تاپ ویندوز نصب کردم بعد اون درایوی که بیت لاکر روش بود رو نمیشناخت دوباره رفتم تو نصب ویندوز دیدم اونجا درایو رو میشناسه ولی حجمشو خالی زده از اونجایی که لب تاپ واسه خودم نبود فک کردم خالیه پارتیشن اون درایو رو حذف کردم و دوباره نصب کردم بعد اومدم تو ویندور اون درایو رو شناخت حالا اطلاعات زیادی تو اون درایو بوده آیا با این روش شما میشه اطلاعات رو برگردوند

 9. سلام
  یک سوال مهم داشتم
  اگه بجای یک هارد اکسترنال بخوایم از هارد اینترنال برای انتقال فایل های ریکاوری شده استفاده بکنیم مشکلی پیش نمیاد؟
  یعنی یک هارد دیگم داخل کیس به سیستم اضافه بکنیم
  ممنونم جواب بدید چون هنوز ریکاوری انجام ندادم ترسیدم اتفاقی بیوفته

 10. سلام بابت مطالب عالی و خوبتون. مشکلم دقیقا مثل شماست و خیلی دنبالش گشتم. ی سوال داشتم ؟ برای من فقط اطلاعات درایو F که قفل هم بود و حدود 400 گیگ هست مهمه. میخوام بدونم میشه بدون هارد اضافی اطلاعات رو برگردونم ؟ چون هارد دیگه ای ندارم، حتما باید یک هارد تهیه کنم ؟ اگه میشه تو بقیه درایو ها باید فایل ریکاوری رو ذخیره کنم ؟ و اینکه گفتین پوشه پوشه ریکاوری کنم، اگه یک پوشه رو ریکاوری کردم بازم میشه پوشه های بعدی رو روی همون هارد ریکاوری کرد ؟ ممنون از پاسخگویی شما

 11. سلام و خسته نباشید
  من با نرم افزار m3 recovery bitlocker درایوم را پیدا کرده و پوشه ها را یکی یکی ریکاوری کردم همه تصاویر و ویدیو ها اومده اما تقریبا از هر 10 تا تصویر 3 یا 4 تا رو باز میکنه. مابقی باز نمیشه

 12. سلام
  وقت بخیر
  بنده تمام عکسهای خانوادگی را روی یک عدد Usb flash ADTA 32GBریخته و با bitlocker قفل گذاری کردم
  و از آن فلش بارها استفاده کردم و مشکلی نبود
  تا اینکه امروز با اتصال فلش به لپ تاپ خودم و دستگاههای دیگر متوجه شدم که فلش پس از وارد کردن رمز بیت لاکر انگار هنگ می کند و باز نمی شود
  محبت بفرمایید برای بازیابی اطلاعات فلش خراب بنده را راهنمایی کنید
  در پناه خداوند باشید
  تشکر

 13. سلام
  سیستمم ویروسی شده بود و یک روز متوجه شدم درایو e که با بیت لاکر قفل بود خود به خود پاک شده
  با چند نرم افزار ریکاوری درایو تست کردم حتی اسم درایو e رو هم نشان نداد
  از دوستان پرسیدم گفتن به خاطر ویروسی شدن سیستمه ویندوز رو عوض کن مجددا پارتیشن بندی کن درست میشه
  میخواستم بدون با این کار مشکلم حل میشه یا نباید ویندوز عوض کنم
  اگه باید عوض کنم پارتیشن بندی را حین نصب ویندوز انجام بدم یا بعدش

 14. سلام خسته نباشید من یک درایو رو اومدم شرینک کنم ولی زدم اشتباهی delete volume کردم حال میخواستم بدونم اطلاعات من بر میگرده. اگه اره بگید از کدوم روش استفاده کنم.
  به هر طریقی باید اطلاعات برگرده.

 15. سلام بی نهایت ازتون سپاسگزارم تمامی هاردم ریکاوری شد خیلی خیلی ممنونم

 16. سلام اقا من برنامه رو نصب کردم هاردی هم مشکل داشت بهش دادم شروع کرده سرچ سه تا درایوی هم مشکل رمزگذاری داشت اورذه تو سرچ ولی رو صفر درصد 2 ساغت تکون نمیخوره من ابن اطلاعات خواهرم هست برای پایان نامشه خیلی ضروریه اومدم ویندوز عوض کنم کلا پرید میشه ایمیلتون بدید باهاتون مشورت کنم چه کنم

 17. سلام وقت بخیر
  ممنون از راهنماییتون ، خدا خیرتون بده
  هاردم پرید
  فقط اشتباهی که کردم ویندوز نصب کردم
  حالا یه پارتیشن بود که بیت لاکر داشت و برام مهمه
  با M3 Data Recovery ریکاوری گذاشتم
  5 تا درایور میاره بیت لاکر 0 الی 4
  همه رو گذاشتم چک کردم
  یکیش 108 گیگ
  بقیه 97 گیگ
  اما بعد اینکه میخوام فایل رو چک کنم توی پوشه یکسری فایل بصورت پسوند .sfw هستند
  رمز پارتیشن هم دارم و میزنم اما فایل ها ور اینجوری میاره
  تمامی مراحل هم درست طی کردم طبق آموزش
  اما نمیدونم چرا فایل هارو اینجوری نشون میده
  چیکار کنم؟؟؟؟ توی اون پارتیشن فیلم عروسیم هست….

 18. سلام خسته نباشد من چند روز پیش اومدم ویندوز نصب کنم و هنگام نصب ویندوز اشتباهی اون یکی دراومو پاک کردم و لپتابم کلا دوتا درایو داشته ک یکی برای ویندوز بود و یکی هم بقیه اطلاعاتم و من واس این ک بتونم ی خاکی تو سرم بریزم ویندوزمو کانل نصب کردم و بعد از نصب ویندوز حافظه رممو دوتا درایو درست کردم الان میخام اطلاعاتمو برگردونم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

 19. آقا بی نهایت سپاسگزارم
  یکی از پارتشین هام بخاطر حواس پرتی تو
  Disk Management
  دیلیت شد
  با این آموزش همه ی فایل هام رو برگردونم

  دستتون درد نکنه 🌹⁦❤️⁩

 20. سلام.
  من یک لپتاب داشتم که سه تا یوزر داشت و یکی از یوزرها اثر انگشتی بود و داخل اون یوزر توی درایو c. یکسری اطلاعات بود.
  و منم حواسم نبود که موقع نصب ویندوز اون درایو رو فرمت کردم.
  ولی بعدش که یادم اومد نصب ویندوز رو متوقف کردم.
  الان روی سیستم ویندوز نصب نیست و میخوام بدونم آیا میشه از روش بالا اون درایو رو فرمت کرد ؟

 21. سلام خسته نباشید من روی یکی از فلش هام می خواستم قفل بیت لاکر بزارم کا اخرای کا منصرف شدم و puaseرو زدم ولی حالا روی فلشم هنوز بیت لاکر هست و هرچی می خوام غیر فعالش کنl errorمی ده و میگهparametre incorrectبا اینکه رمز و اطلاعات ریکاوری شو دارم دیگه نمی دونم چیکار کنم راستی بعد از اینکه فلشو وارد می کنم و میخوام واردش بشم یه errorمی ده که داخل یه جاییش می گهrun chkdsk/rلصفا راهنمایی کنید

   1. سلام خوااااااااهشا جواب منو بدید بدبخت شدم فکر کنم…
    اقا من اومدم ویندوز عوض کنم اشتباهی کل درایو هامو پاک کردم … الان بعد از نصب ویندوز دیدم که کل هاردم که ۱ ترابایته توی یک درایو که ویندوز روش نصبه خلاصه شده…
    من چیکار باید کنم ؟ با روش هایی ک گفتید برمیگردن؟ خواهشا جواب بدید

 22. سلام من از درایوم به اشتباه روی هاردم پشتیبان گرقتم و هاردم raw شده و 32 گیگ شده هارد 1 ترام احتمال بازگشت اطلاعاتم چقدره

 23. من از سه تا درایوم یکیشو اشتباهی فرمت کردم،میخواستم بدونم میتونم اطلاعات رو تو یک درایو دیگه ریکاوری کنم یا تو همون درایو ریکاوریش کنم؟

 24. سلام خسته نباشید من درایو که بابیت لاکر پسورد گذاشته بودم و فرمت شده بود را ریکاوری کردم الان رمز را وارد میکنم ارور میده و میگه پسورد اشتباه است در صورت که مطما هستم پسورد درست است لطفا رهنمایی کنید

 25. سلام خستع نباشید پارتیشن هارو پیدا کردم ولی وقتی که رمزش رو میزنم ارا data not found plz thick deep scan and try again رو میده میشه راهنمایی کنید

 26. سلام خسته نباشید، من اومدمطبق معمول ویندوز نصب کنم که اینبار با پیغام عدم نصب ویندوز بود مواجه شدم و اومدم درایوی که ویندوز نصب میکردمو پاک کردم و دوباره اقدام به نصب ویندوز کردم که دیدم پیغام couldn’t create a partition رو میده بعدش اومدم از طریق محیط CMD با دستور دیسک پارت اون مشکلو حل کنم و دیدم که همه هاردم کلا پاک شد ، سوال من از شما اینه آیا من میتونم با این مراحلی که توضیح دادید تو سایت با این اتفاقی که برای هاردم افتاده تمام فایلامو پوشه هامو همونطوری برش گردونم یا نه ؟ ممنون از توجه شما

 27. سلام خسته نباشید ، من در حال نصب ویندوز بودم که با پیغامی که نمایانگر عدم نصب ویندوز بود مواجه شدم و بعدش درایو پاک کردم و دوباره اقدام به ساخت همان درایو پاک شده بودم که پیغام couldn’t create a partition مواجه شدم و اومدم از طریق محیط CMD با دستور دیسک پارت اون مشکلو حل کنم و با دستور اشتباه کل هارد فرمت شد ، حالا میخواستم بدونم این هارد من با این اتفاقی که افتاد براش عایا فایل های داخلش با روشی که تو سایتتون معرفی کردید قابل برگشت هست یا نه؟ با تشکر از سایت خوبتون

 28. سلام دوستان من ویندوز سون داشتم برای درایوم بیتلوکر گذاشتم بعد از مدتی ویندوزمو عوض کردم ۸ گذاشتم رو ویندوز جدیده پسوردم ارور میده در حالی که مطمینم پسوردم درسته چون شماره ملیم بوده حدود یکسال از ان استفاده میکردم بنظرتون راه حلی وجود داره برای باز کردن؟

  1. سلام دوست عزیز
   قاعدتا نباید با پسورد قبلی در ویندوز جدید مشکل داشته باشد اما میتوانید ویندوز قبلی را تست کنید و قفل را حذف کنید.

 29. سلام خسته نباشید
  فایلهای ریکاوری شده باز نمیشن ممکنه راهنماییم کنین؟ ممنون

 30. سلام خسته نباشید
  من کامل ریکاوری رو انجام دادم بعد ذخیرش کردم اما فایلهای ذخیره شده باز نمیشن

 31. با سلام و تشکر
  من یک درایو رمزگذاری ده داشتم که اشتباها فرمتش کردم.
  متاسفانه رمزش یادم نمیاد. اما فایلی که بیت لاکر می‌سازه و رمز ریکاوری رو توش سیو میکنه دارم.
  حالا موقع وارد کردن رمز برای ریکاوری چیکار کنم.
  راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز
   یک گزینه برای ریکاوری رمز ازطریق فایل دارد که وقتی آن را کلیک کنید از شما میخواهد فایل را انتخاب کنید و وقتی آن را انتخاب کردید برایتان قفل باز می شود.

 32. خدا خیرتون بده هارد 500 گیگ رو کامل فرمت کرده بودم ویندوزم روش نصب کرده بودم باز کلی عکس و فیلم روش داشتم یه شوک بزرگی بهم وارد میشد اگر از دستشون میدادم خودم فکر میکردم چون اون درایو بیتلوکر آن بوده روش دیگه امکان نداره برگردوندش ولی با روش شما بطور کاااامل برگشت دمتوووون گرم

 33. سلام منم دقیقا همینجوری ک گفتین فرمت شد کل هاردم ولی نه ویندوز بالا میاد نه ویندوز 7 لایو ارور winload.exe یاwinload.efi رو میده چیکار کنم؟

  1. سلام دوست عزیز اگر روش بالا جواب نداد درغیر اینصورت باید هارد سیستم را جدا و به یک سیستم دیگر متصل کنید(تبدیل هارد به usb وجود دارد شاید قیمتی حدود 15 تومن داشته باشد)

 34. سلام ببخشید خود نرم‌افزار active recovery رو کجا بریزیم و باهش شروع به کار کنیم رو خود سیستم بریزیم ایراد نداره

  1. سلام دوست عزیز
   طبق اموزش می توانید با نرم افزار active recovery هر پوشه را جدا ریکاوری کنید و یا نرم افزار دیگر میتوانید کل درایو را به صورت ایمیج ذخیره کنید ببه هر حال باید با همان نرم افزار active recovery فایل ریکاوری که به صورت ایمیج ذخیره شده است را باز کنید در ثانیه اول این فیلم وقتی روی file کلیک می شود گزینه دوم open image را بزنید و با آن فایل ایمیج را باز کنید

 35. سلام
  پس از اینکه فلش بوت را ساختم و نرم افزار ریکاوری را دانلود کردم با سیستم دیگر،فلش بوت را به سیستم فرمت شده نصب و ویندوز ۷ را راه اندازی کردم و هارد اکسترنال را وصل کردم ولی هارد و فلش بوت را نمیشناسد
  باید چکار کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   وارد تنظیمات بایوس شوید و در قسمت مربوط به usb گزینه ای به نام legacy دارد که یعنی فلش های قدیم راهم بشناسد اگر این گزینه را دارد فعال کنید درغیر اینصورت باید هارد سیستم را جدا و به یک سیستم دیگر متصل کنید(تبدیل هارد به usb وجود دارد شاید قیمتی حدود 15 تومن داشته باشد)

 36. سلام امکان برگرداندن اطلاعات داخل هاردی که اطلاعات آن حذف شده اصلا وجود نداره؟(دیگه هارد جدید استفاده نکنیم)

  1. سلام دوست عزیز
   خیر امکان ندارد اگر با نرم افزاری دیگر هم بتوانید ان هارد فرمت شده را انتخاب کنید اطلاعات حذف شده غیرقابل برگشت می شود.

 37. سلام
  من ویندوز لایو سون رو بالا آوردم ولی از کجا میتونم نرم افزار ریکاوری رو نصب کنم
  فشل رو نمی خونه ب هاینترنت هم وصل نمیشه

  1. سلام دوست عزیز

   اگر فلش نمی خواند ببینید به اینترنت وصل می شود که دانلود کنید یا نه در ضمن در تنظیمات بایوس یک قسمتی وجود دارد به نام usb legacy آن را فعال کنید تا فلش های قدیمی را ساپورت کند.

 38. سلام منm3 data recovery نصب کردم تا مراح اخر ریکاور یهم پیش میرهدمیگه ۱ گیگ بیشتر برنمیگردونه باید لاسنس وارد بشه..نمیدونم از کجا بیارم…
  لطفا راهنمابی کنید..

 39. سلام، خسته نباشید
  ببخشید امروز من به برادرم گفته ام که ویندوزش رو از طریق برنامه ی win to hdd نصب کنه ولی اشتباهی زده روی دکمه ی فرمت و کل اطلاعاتش حذف نزدیک به 1 ترابایت حذف شده.
  ایا میشه این حجم اطلاعات رو از طریق برنامه ی active file recovery برگردوند؟
  و میخواستم این نکته رو هم بگه ام که بوت ویندوز پاک شده، یعنی وقتی لب تاپ رو روشن میکنیم باید ویندوز جدید نصب کنیم، ایا میشه از طریق ویندوز لایت یا ویندوز لایو روی فلش و نصب این برنامه کل 1 ترابایت اطلاعات رو برگردوند؟
  درایور c برامون مهم نیست، فقط اطلاعات خودمون نیاز هست
  خواهش میکنم سریعا جواب بدید چون واقعا به مشکل برخوردیم، خیلی ممنونم

 40. سلام اگه درایو با cmd فرمت شده باشه بازم امکان برگشت وجود داره؟ چون خیلی طول کشیده واسه من نزدیک دو روز کامپیوتر روشنه

  1. سلام بله
   فرقی نمی کند با چه روشی فرمت شده باشد
   همین هاردی که آموزش روی ان تست شد هم با cmd فرمت شده بود اما درکل فرقی ندارد با چه روشی فرمت شده است.

 41. هارد بنده نیاز به فرمت دارد امکان است فرمت نشود و اطلاعات پاک نشوند و بمانند و یا اینکه به کامپیوتر انتقال دهم

  1. سلام دوست عزیز
   اگر منظورتان این است که وقتی به سیستم می زنید به شما میگوید باید هارد یا فلش وصل شده باید format شود حیر نیازی به فورمت کردن نیست بدون فورمت کردن مشکلتان به صورت زیر حل می شود:
   ابتده cmd را در منوی ویندوز تایپ کنید و روی cmd کلیک راست کنید و گزینه run as administratore را بزنید و سپس درون آن تایپ کنید
   chkdsk C: /f
   منتظر شوید تا اسکن تمام شود
   بجای C باید اسم درایو هاردتان را بنویسید، مثلا اگر هاردتن بعنوان درایو G شناخته می شود باید به صورت زیر بنویسید
   chkdsk G: /f

 42. با سلام و خسته نباشید و سپاس بیکران
  من ویندوز لایوی رو که گذاشتید دانلود کردم و با لپ تاپم بالا اوردم ولی فلش یا هارد اکسترنالم رو نمیخونه؟؟
  مشکل از کجاست؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر ویندوز لایو را با فلش بالا اورده باشید پس usb ها مشکلی ندارند.
   از طریق disk management ببینید که ایا هارد را شناهته است یا خیر (در قسمت جستجوی منو فایل عبارت disk management را تایپ کنید )

 43. سلام
  آقا دمت گرم کل اطلاعاتم برگشت.
  من اشتباهی درایوی که با BitLocker قفلش کرده بودم لینوکس نصب کردم دیگه داشتم ناامید میشدم اما M3 Data Recovery کل اطلاعاتم که شامل 60گیگ میشد صحیح سالم برگردوند
  دمت گرم خدا خیرت بده
  ممنون بابت سایت خوبتون

 44. سلام وقت بخیر
  من تا مرحله اسکن میرم بعد ذخیره ایمیج میزنم و دقیقا حجم همون پارتیشنم ایمیج رو ذخیره میکنه
  اما نمیتونم چجوری اطلاعات رواز تو ایمیج برگردونم

  1. سلام دوست عزیز
   طبق اموزش می توانید با نرم افزار active recovery هر پوشه را جدا ریکاوری کنید و یا نرم افزار دیگر میتوانید کل درایو را به صورت ایمیج ذخیره کنید ببه هر حال باید با همان نرم افزار active recovery فایل ریکاوری که به صورت ایمیج ذخیره شده است را باز کنید در ثانیه اول این فیلم وقتی روی file کلیک می شود گزینه دوم open image را بزنید و با آن فایل ایمیج را باز کنید

 45. سلام خسته نباشید
  ببخشید این سوال را اگه جواب بدید ممنون میشم واقعا حیاتی و مهمه برام
  دیشب ویندوزم را عوض میکردم یه ارور خاصی میداد بعد کلی تحقیق اخر توی یوتیوب ی ویدیو گفته بود که ازcmdباید استفاده کرد چند تا کد بود زدم
  بعد دیدم کل پارتیشن هام حذف شدن و و بعد ی درایو c شدش و همه اطلاعات هم پاک شدن
  ((اطلاعاتم خیلی مهم بودن حدود چهار ساله که اونا را جمع اوری کردم))
  اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم دستون درد نکنه

  1. سلام دوست عزیز
   دقیقا مانند پست عمل کنید چون توضیحات اضافه باعث گیچ شدنتان می شود. صفر تا صد ریکاوری توضیح داده شده مراحل را گام به گام انجام دهید در صورت مشکل سوال خودتان را ثبت نمایید.

 46. سلام خسته نباشید ممنون بابت راهنماییتون. نمیشه این کارو با برنامه های ریگاوری پارتیشن از طریق بوت انجام داد یعنی برنامه ریکاوری و تو فلش رایت کرد بعد بصورت لایو بالا بیاریم؟.من میخوام پارتیشنام با اطلاعاتش برگرده خیلی واسم مهمه.سپاس.

  1. سلام دوست عزیز
   خیر امکانش وجود ندارد
   شما می توانید از ویندوز لایو استفاده نمایید تا بدون نصب ویندوز از روی فلش ویندوز را بالا بیاورید و اقدام به ریکاوری نمایید.
   در آموزش تمام مراحل ویندوز لایو و … از صفر تا صد توضیح داده شده است.

 47. سلام
  راهنمایی شما واقعا عالی بود خدا خیرتون بده اما من یه مشکل دارم که فایلی که برگشت با فرمتntfs است نمیدونم چطور باز میشه تو ویندوز ۱۰ گذاشتم فقط یه فایل با حجم زیاد نشون میده اما باز نمیشه باید چیکار کنم تا بتونم اطلاعات تو فایل رو بخونم لطفا راهنمییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   شما کل درایو را در یک فایل ذخیره کردید و برای باز کردن این یک فایل باید طبق اموزش عمل کنید ( داخل پست این توضیحات داده شده است : ” وقتی پارتیشن ها پیدا شد سپس طبق فیلم زیر نتایج اسکن را ذخیره کنید و بر روی هارد اکسترنال بریزید سپس اگر میخواهید که کل پارتیشن را به صورت ایمیج ذخیره کنید نرم افزار PartRecovery را اجرا کنید، و یا اگر میخواهید فقط چندین پوشه یا فایل مشخص را ریکاوری کنید و بقیه اطلاعات اهمیتی ندارند نرم افزار FileRecovery را اجرا کنید از نرم افزار استفاده نمایید. ” )
   پست را یک بار دیگر با دقت بخوانید و فیلم آموزشی راهم ببینید

 48. با سلام
  بنده يك هارد قفل شده با بیت لاکر دارم و سه ساله باهاش کار میکنم . بعضی اوقات میشد که هارد در سیستمی شناخته نمی شد و با عوض کردن سیستم یا کابل هارد شناخته میشد تا هفته گذشته که هارد رو به سیستم متصل کردم و طبق معمول هارد شناسایی شد و رمز را هم وارد کردم اما مثل فلش هایی که فقط در ویندوز شناخته میشوند و باز نمیشوند و میگوید که باید فرمت شوند . میگوید باید فرمت شوند.

  با m3 bitlocker recovery بیش از 5 باز سعی و تلاش کردم . و هر بار 24 ساعت پروسه ریکاوری طول کشیده و شاخه ها و فایلها را نشان می دهد اما هنگام برگرداندن پروگرس بار کار می کند و اسم فایلها را به سرعت پشت سرهم می آورد و در نهایت پیغام بازیابی به شکل کامل را میدهد اما در فایلی برنمی گردد.
  لازم به ذکر است که یک شاخه خاص را برای برگرداندن انتخاب می کنم اما باز فرقی نمی کند.
  مسئله بعدی اینکه وقتی میخام session رو ذخیره کنم که مثلا فردا فایلهای ریکاوری شده رو ذخیره کنم . وسط ذخیره فایل قطع می شود و کلا از برنامه ریکاوری خارج می شود.
  لطفا راهنمایی فرمایید.
  لطفا از طریق ایمیل پاسخ بدید ممنون

  1. سلام دوست عزیز

   باید توجه کنید که به هیچ وجه هنگام ریکاوری گزینه enable brute decryption تیک دار نباشد و فایل ها را کم کم ریکاوری کنید (پوشه ها و فایل های 200 مگابایت به پایین) و ببینید اگر صحیح ریکاوری نشدند دیگر ریکاوری نکنید چون احتمالا دیگر فایل هایتان قابل به ریکاوی نمی باشند.
   در مورد هنگ کردن نرم افزار احتمالا یا مشکل از ویندوز شما است یا مشکل از ضعیف بودن سیستم است چون ماهم با این نرم افزار خیلی حجم های بالا ریکاوری کرده ایم و این موارد را مشاهده نکردیم.

 49. سلام و درود لطفا جواب بدید خیییلی ممنونم….
  من در سیستمم که 5 درایو داره یکی از درایوهامو فقل کردم با بیت لاکر و اشتباهی فرمتش کردم. الان من چکار کنم ؟؟ لطفا راهنماییم کنید. آیا فقط M3.Data.Recovery را دانلود و نصب کنم و مراحله ب را اجرا کنم؟ دیگه بوت کردن فلاش و اینارو نمیخواد ؟
  با تشکر فراوان

 50. سلام..وقتتون بخیر
  من درایوی دارم که با بیت لاکر رمزگذاری شده اما پنجره ورود به وارد کردن رمز bitlocker نمایش داده نمیشه تا رمزو وارد کنم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   اگر درایو را دارید ولی وقتی روی آن کلیک میکنید پنجره وارد کردن رمز بالا نمی آید باید سیستم را ریستارت کنید تا برطرف شود، گرچه می توانید وارد کنترل پنل (control panel) شوید و در جستجوی آن تایپ کنید bitlocker و از گزینه مدیریت یا باز کردن استفاده نمایید،

   راه دیگر دانلود نرم افزار مدیریت بیت لاکر از این لینک است.

 51. سلام خوب هستین تروخدا اگ میشه راهنماییم کنید من موقع نصب ویندوز ۱۰ یادم رفت که درایو رو تبدیل کنم اول بعد از طریق شیفت +اف۱۰ رفتم و کل هاردم پاک شد ولی متاسفانه ویندوز رو نصب کردم اما پارت بندیش نکردم و گذاشتم همون یه پارت بمونه که کل حافظه است ! حالا میشه برشون گردوند اطلاعات رو ؟؟؟ کلی اطلاعات و برنامه داشتم بخاطر یه برنامه مجبور به تعویض شدم که حالا همونم ندارم 🙁 اگ میشه جواب بدین سریع خیلی ممنون میشمممم و بگید چطوری

  1. سلام دوست عزیز
   دقیقا طبق آموزش روش اول عمل کنید و خیلی از اطلاعاتتان را میتوانید برگردانید. (روش الف . برای درایو های معمولی و بدون قفل استفاده کنید)

 52. سلام، من دیروز یک نرم افزار نصب کردم، بعد از نصب نرم الفزار نصب نشد هیچ، بعد متوجه شمام پسوند جدیدی به کل فایل هام اضافه شده، سعی کردم درستش کنم، نرم افزار هایی رو تست کردم، سیستم ریستارت شد و الا درایو هام فرمت میخواد، به شدت به اطلاعات هاردم نیاز دارم،
  مقداری اطلاعات هم داخل رم داشتم، وقتی توی سیستم کپی کردم، رم رو فرمت بدون بازگشت اطلاعات زدم، اون اطلاعات هم داخل سیستم از بین رفته.
  ممنون میشم کمک کنید بتونم اطلاعات هاردم رو برگردونم مخصوصا رم رو.

  1. سلام دوست عزیز
   با نصب نرم افزار شما یک بدافزار هم نصب کرده اید که کل فایل های شما رمز کرده است
   شما با توجه به اسم پسوند باید ببینید که راه حل چه روشی است.
   اگر ویندوزتان سالم است می توانید با این آموزش به قبل از نصب نرم افزار مخرب برگردید.
   اگر با ریستوری(روش بالا) حل نشد امکان دارد با ریکاوری کردن مانند روش الف مشکلتان حل شود.

 53. واقعا ممنونم ازتون ازخدا براتون بهترینارو میخوام چقد خوشحالم که تونستم طبق راهنماییتون اطلاعات بسیار مهم زندگیمو برگردونم دمتون گرم آرزومند ارزوهای قشنگتونم بابت همچی کمال تشکرو ازتون دارم

 54. سلام ، لطفا منو راهنمایی کنید چون موضوع مهمیه !
  یک هارد وسترن دیجیتال داشتم که با استفاده از نرم افزار خود سازنده اونو رمزگذاری کرده بودم و متاسفانه با تکرار اشتباه در زدن پسورد و زدن گذینه فرمت ،
  کل هارد فرمت شد ! با چندتا از نرم افزار ها مثل iCare Format Recovery ریکاوری کردم ولی فقط فایل هایی با پسوند SWF ریکاوری میکنه
  یا مثلا فایلی رو ریکاوری کرده با فرمت MP3 اما با حجم 100 مگابایت ولی اصلا با هیچ پلیری اجرا نمیشه
  چه باید کرد ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اینکه فایلها پخش نمی شوند پس اطلاعات صحی ریکاوری نشده اند.
   این قفل شدن هیچ ارتباطی به بیتلاکر ندارد بنابر این از آموزش بیتلاکر استفاده نکنید.
   قدم اول هیچ اطلاعاتی روی هارد نریزید و طبق آموزش اطلاعات را ریکاوری کنید (روش الف استفاده نمایید) اگر ریکاوری نشد از نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard استفاده نمایید.

   1. با روش اول امتحان کردم و تا سی درصد هم رفت ولی هیچ چیزی پیدا نکرد ! با نرم افزای هم که شما در جواب فرمودین امتحان کردم و جواب نگرفتم ! سوال اینجاست که آیا شرکت سازنده نرم افزاری برای ریکاوری این هارد ها که اشتباهی فرمت میشن نداره ؟
    یا مثلا ممکنه از طریق همین برنامه بیتلاکر بشه کاریش کرد ؟
    ممنونم از راهنمایی های با ارزش شما

    1. سلام دوست عزیز
     تا الان که نرم افزار مشخصی برای ریکاوری هاردهای وسترن دیجیتال وجود ندارد
     نرم افزار معرفی شده دو حالت دارد یکی جستجوی سریع و دیگری عمیق(Deep Search) اگر در جستجوی عمیق که زمان برتر است پیدا نشد احتمالا شما درایو اشتباهی را انتخب کرده اید چون باید اسم هارا بیاورد حتی اسم فایل های خیلی خیلی قدیمی

     با نرم افزار های getdataback نسخه NTFS هم بررسی نمایید.

 55. سلام
  دوست عزیز، ممنونم از اطلاعاتی که اشتراک گذاشتید.. منم هاردی دارم که قفل داره نمی دونم از طریق بیت لاکر انجام دادم یا نه بهر حال اطلاعات اون برام مهم نیست فقط می خوام قفلش باز بشه آیا با این برنامه امکانش هست یا نه در صورت مثبت بودن جواب بفرمایید آیا باید حتما در ویندوز 7 لایو انجام بشه؟ لطفا پاسخ بدید ..
  بازم تشکر میکنم

  1. سلام دوست عزیز
   اگر اطلاعات مهم نیست روی هاردتان کلیک راست کنید و فورمت کنید یا با استفاده از دستورات CMD فورمت کنید چون این آموزش برای ریکاوری درایو های قفل شده با بیت لاکر است.

   در جواب سوال دوم : هر ویندوز لایوی باشد مشکلی ندارد هدف استفاده از ویندوز لایو این است که اطلاعاتی برای نصب ویندوز روی هارد ریخته نشود چون ریکاوری 100 درصدی تمام اطلاعات به صورت صحیح را دشوار می کند.

   اگر اطلاعات با بیتلاکر قفل نشده باشد امکان دارد طبق این آموزش اطلاعات ریکاوری نشوند.

 56. سلام. خسته نباشید. من یکسری از اطلاعات رو برگردوندم ولی عکس ها باز نمیشه.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر بعد از پاک شدن عکس اطلاعات روی هاردتان بریزید احتمال ریکاوری شدن به صورت صحیح و سالم کم می شود.
   از کدام نرم افزار برای ریکاوری استفاده کردید؟

 57. سلام. من درایو هام رو از دست دادم ولی متاسفانه دوباره ویندوز 7 رو نصب کردم. میشه درایو ها رو برگردوند؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دوباره پارتیشن بندی نکرده باشد امکان برگردادن اطلاعات وجود دارد اما اگر پارتیشن بندی کرده باشید به همان مقداری که اطلاعات ببیشتری ریخته باشید به همان مقدار اطلاعات از دست می رود.

 58. سلام من از کامپیوتر اینا چیزی سر در نمیارم.ادرسی دارید که بیایم خدمت خودتون؟:(خواااااااااهش میکنمممممممممممممم.

  1. سلام دوست عزیز
   عموما ما اینگونه موارد را نمی پذیریم اما اگر بازگشت اطلاعتتان خیلی حیاتی است می توانید به این ایمیل(isasaadatyar@yahoo.com) شماره تلفنتان را ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود.
   آدرس هم شهر تهران می باشد.

 59. سلام یعنی داداش حلالت و دمتگرم با این کمک که کردی
  یک ترابات بازی هامو از مرگ حتمی نجات دادی .نوشتی یک صلوات من هزارتا واست میفرستم و هر موقعه چشم به بازی هام بیفته دعات میکنم.
  ممنونتم واقعا

 60. سلام من تو منیجر نمیدونم دستم به جی خورد الان تو شوکم دقیق نمیدونم ولی پارتیشن پرسید کانورت و فلان بود ی همچین چیزی من بذدون اینکه فرمت کنم این کارا رو بکنم یا بعد فرمت اضلن فرقی میکنه قربان ؟ ممنون ازتون

  1. سلام دوست عزیز
   منظورتان را متوجه نشدیم
   اگر منظئرتان این است که ابتدا فرمت کنید و بعد ریکائری کنید ما اکیدا توصیه میکنیم این کار را نکنید و بدون هیچ تغییراتی مانند اموزش ریکاوری کنید.

 61. سلام من ويندوز 10 داشتم بعد اومدم ویندوز 7 نصب کردم بعده نصب ويندوز درایوی که بیت لاکر بود اصن نیستش و حجمش تقسیم شده رو درایو های
  ایا میشه با این برنامه برگردوند?

 62. سلام
  خسته نباشید
  من چندین دفعه با چند سیستم و چند نوع ویندوز تست کردم ولی هر دفعه بعد از یک زمان متفاوت برنامه کاملا بسته میشه

   1. سلام این برنامه M3 Data Recovery
    البته پیدا میکنه ولی از برنامه خارج میشه نمیدونم مشکل کجاست

    1. سلام دوست عزیز
     نسخه دیگری از این نرم افزار را دانلود کنید
     اما درکل ما با همین نسخه ای که برای دانلود قرار داده شده است ریکاوری کردیم

 63. سلام خسته نباشید.
  لینک دانلود ویندوز لایو خراب شده.
  لطفاً لینکش رو برام بفرستید یا اصلاح شود لطفاًًً
  تشکر

 64. سلام
  من درایوی که با بیت لاکر رمزگذاری کرده بودم را ریکاوری کردم
  اما فقط دو نوع فایل بهم داده با حجم های زیاد
  gz
  swf
  چیکار باید بکنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال بسیار بالا اشتباه ریکاوری را انجام داده اید ، یکبار دیگر پوشه به پوشه ریکاوری را انجام دهید، فایل ها باید دقیقا همانند درایو باشند یعنی همان نام،هممان پوشه و همان مسیر پوشه

  2. بالاخره موفق شدم
   پارتیشن درایو بیت لاکرم پاک شده بود….
   از قسمت
   file recovery
   رفتم درایو مو پیدا کردم…
   البته چند تا بیت لاکر بود همه رو تست کردم تا یکیش موفقیت آمیز بود
   مرسی از همه

 65. پاک شدن پارتیشن و هارد شوک بزرگیه واقعا .
  میشه ت اکن موقعیت درس های زیادی آموخت .
  خواستم تشکر کنم از دوست مهربانی که این پست رو گذاشته . عزیزم قربون اون دل مهربونت . ایشالله همیشه پربار و پرانرژی باشی .
  و به دوستانی که تازه به این پست برخوردم بگم که اصلا نگران نباشید و سعی کنید آرامش خودتو حفظ کنید و درست کارو انجام بدید نشد نداره .

 66. سلام. من کل اطلاعات هارد اگسترنالم رفته بود و قفل هم داشت. همه اطلاعات رو با این برنامه برگردوندم.
  بسیار سپاسگذارم. اطلاعات کاری بسیار مهمی داشتم. بی نهایت ممنونم.

 67. سلام . من قبل از عوض کردن ویندوز ، فایل های مهمی که روی درایو c داشتم مثل پوشه دانلود ، روی درایو دیگه کپی کردم و بعدش وینوز سون رو نصب کردم . بعد از نصب ویندوز و درایور هاش و برنامه های مهم ، الان فهمیدم که مثلن پوشه دانلود هام که خیلی برام مهم بوده کپی نشوده !!! الان ممکنه با این برنامه فایل هام بر گرده ؟؟ حدود 20 گیگ فایل دانلود کرده بودم . بیشترشم فایل zip و اهنگ بود
  پ ن : 10 تا صلوات فرستادما

  1. سلام دوست عزیز
   اگر حجم درایو سی شما قبل از فورمت خالی بوده باشد بله قابل برگشت است.
   از نرم افزار active file recovery استفاده نمایید.

 68. سلام. خسته نباشید. یه سوال داشتم. اینکه من فقط یه درایو داشتم که با bitlocker رمز گذاری شده بود و فقط همون فرمت شده. حالا برای ریکاوری اطلاعاتش نیازه که دوباره اون درایو رو با bitlocker رمز گذاری کنم و بعد نرم افزار m3 data recover رو اجرا کنم و رمز bitlockerم رو وارد کنم یا نیازی به رمز گذاری دوباره روی درایو با bitlocker نیست؟

  1. سلام دوست عزیز
   به هیچ وجه دوباره رمزگذاری نکنید بدون رمز کردن از نرم افزار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.