Skip to main content

بازکردن فایل های ایمیج (iso. ,nrg, mds,ccu,ccd,bwt,BIN,,IMG,UDF,… ) در ویندوز xp و 7 و 8 و 10 + دانلود

باتوجه به اینکه بسیاری از دوستان درخواست آموزش نصب برنامه و بازی از روی فایل های ایمیج با فورمت های … را کرده اند ، امروز آموزش بسیار ساده ای را در فیلم آموزشی زیر قرار داده ایم.

چرا فایل های ایمیج ؟ فایل ایمیج چیست؟ این دو سوال را با یک مثال توضیح می دهیم : فرض کنید شما می خواهید یک یا چند دیسک بازی را که خریده اید به دوست دیگری بدهید تا مجبور نباشد برای نصب آن را بخرد و راهی ندارید جز اینکه دیسک را به دوستتان بدهید تا آن را نصب کند ، حالا فکرش را بکنید مثلا سایت laptop98.ir بخواهد یک بازی را برای دانلود به دوستان پیشنهاد بدهد،آیا باید برا هر فردی دیسک بازی را ارسال کند و بعد از نصب برای فرد دیگر ارسال کند؟ اگر به صورت عادی از این دیسک ها کپی بگیریم و درون یک فایل زیپ بگذاریم و برای دانلود قراردهیم، به دلیل قفل بودن یا روش برنامه نویسی دومسئله پیش می آید یا نمی شود کپی گرفته شود یا کپی گرفته می شود و بعد از کپی نصب نمی شود ، راه حل این است که با استفاده از نرم افزار های ایمیج گیری از دیسک مورد نظر یک ایمیج بگیریم و برای دانلود قرار دهیم ، حالا هر فردی که این فایل ایمیج را دانلود کند وقتی ایمیج را باز می کند به صورت یک دیسک مجازی در سیستم باز می شود (به نحوی که انگار دیسک واقعی در اختیار شما است) و یا به عبارتی شما دیسک اصلی را در اختیار دارید.
فرض کنید می خواهید از اطلاعات هاردتان پشتیبانی یا همان بکاپ بگیرید و روی دیسک dvd کپی کنید تا در مواقع مورد نیاز آن را باز
ردانی کنید ، چون هزینه dvd ها به صرفه است و فقط یک بار قابل رایتشدن هستند این کار ازلحاظ اقتصادی به صرفه نیست بنابراین بهترین کار ایمیج گرفتن از اطلاعات است تا بدون پرداخت هزینه ای فایل های ایمیج را داشته باشید و درمواقع موردنیاز به صورت دیسک های واقعی از ان ها استفاده کنید و اطلاعات را بازگردانی نمایید.

نکته : تمام مواردی که تابحال بر روی دیسک هایDVD یا CD دیده اید را می توان از آن ایمیج گرفت و یا در اینترنت ایمیج های آن موجود است ئ آن را دانلود نمایید مانند : بازی ها ، پک های نرم افزار ، سیستم عامل های ویندوز 7و 8و 10 و… ، نرم افزار ای مختلف مانند آفیس و متلب و فتوشاپ و …، سیستم عامل های لینوکس، سیستم عامل مک و ….

در فیلم آموزشی زیر نحوه باز کردن یک فایل ایمیج شده آفیس را بافورمت ISO. در ویندوز 7 و 8.1 و 10 آموزش میدهیم .

اگر ویندوز 10 یا 8 دارید بدون دانلود هیچ نرم افزاری میتوانید فایل های ایمیج را با خود ویندوز باز کنید و لذت ببرید
اما اگر ویندوز 7 دارید و یا ویندوز 8 و 10 دارید باز هم میخواهید نرم افزار کوچک( کمتر از دو مگابایتی ) را نصب کنید و به هر دلیلی مایل نیستید از برنامه ویندوز استفاده کنید باید نرم افزار کمتر از دومگابایتی را از اینجا یا اینجا دانلود نمایید و مانند فیلم آموزشی نصب نمایید.

اگر فیلم به هر دلیلی قابل مشاهده نبود می توانید از اینجا دانلود نمایید

2 thoughts to “بازکردن فایل های ایمیج (iso. ,nrg, mds,ccu,ccd,bwt,BIN,,IMG,UDF,… ) در ویندوز xp و 7 و 8 و 10 + دانلود”

 1. سلام
  من که متوجه نشدم، آموزشتون گنگ بود صوت نداشت دیگه نمیفهمیدیم چیکار میکنید

  1. سلام دوست عزیز
   اگر توضیحات متن را بخوانید سپس فیلم اموزشی را دنبال کنید مشکلی نخواهید داشت.
   اگر قسمت خاصی را متوجه نشدید اعلام کنید تا توضیح بیشتر داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.